moattar
25 بهمن 1401 - 10:12

پویش «هر دانش‌آموز، یک نهال» در راستای تحقق طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: عملی کردن پویش «هر دانش‌آموز، یک نهال» در راستای تحقق طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت بسیار ثمر بخش خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین علی پوررادی امروز در نشست مشترک با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم آموزش و فرهنگ‌سازی مناسب برای حفظ طبیعت و منابع طبیعی در دانش‌آموزان، اظهار کرد: تقویت حس وطن دوستی در دانش‌آموزان باعث خواهد شد در زمینه فرهنگ‌سازی برای کاشت نهال و حفاظت از منابع طبیعی اقدامات موثری انجام دهیم.

وی با اشاره به آغاز طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور، افزود: عملی کردن پویش «هر دانش‌آموز، یک نهال» در راستای تحقق این طرح بسیار ثمر بخش خواهد بود، چرا که دانش‌آموزان با علاقه خاصی این امر خداپسندانه را انجام خواهد داد و نسبت به حفظ و نگهداری آن مسئولیت‌پذیر و کوشا خواهند بود.

پوررادی ادامه داد: باید از ظرفیت‌های تریبون‌ها، مساجد، صدا و سیما و‌... جهت تحقق این امر مهم و مبارک استفاده کرد و با آموزش درست به دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در راستای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی قدم‌های موثری برداشت.

وی بر آمادگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برای مشارکت در آموزش، فرهنگ‌سازی و تحقق طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور تاکید کرد و گفت: ایجاد پویش‌ها، مسابقات و‌ سایر خلاقیت‌های هنری در نهادینه کردن فرهنگ درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی بسیار موثر است و ما در این زمینه اقدام خواهیم کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1037317